Çağrı Merkezi: 0 532 612 21 11

Sıkça sorulan sorular

 

Ürünlerimin süresi ne zaman dolacak?

Probiyotikler ve sıvılar hariç tüm ürünler, üretim tarihinden itibaren 2 yıl boyunca tam etkiyi sürdürecektir. 

Süresi dolmuşsa kullanabilir miyim? Toksik olacak mı? En iyi tüketim tarihinden daha uzun süre kullanmaya devam edebilir miyim?

Ürünler toksik olmayacak, ancak bugüne kadar kullanılan en iyi değerin ötesinde gücünü yavaş yavaş kaybedeceklerdir. Probiyotikler, yağ asitleri ve sıvılar, kuvvet kaybına karşı daha savunmasız oldukları için en iyi tüketim tarihinden sonra mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır.Çok stabil olan mineraller iki yıl boyunca bile kullanılabilir. Potansiyel kayıp oranının bugüne kadarki en iyi oranın ötesinde araştırma belgelerine sahip değiliz.

Ürünleri buzdolabında veya derin dondurucuda saklayabilirmiyim?

Gıda takviyeleri buzdolabında saklanmamalıdır, çünkü gliserin sıcaklık değişiklikleri nedeniyle nem yoğuşmasını emebilir ve softgellerin birbirine yapışmasına neden olabilir. Softjeller dondurulduğunda, içeriğin genişlemesi kırılmaya veya sızıntıya neden olabilir, bu nedenle dondurucu da önerilmez.Ayrıca neme karşı hassas olduklarından oda sıcaklığında kapalı dolap içerisinde saklanması gerekmektedir.

Toz halindeki ürünüm neden tam dolu değil?

Kaplar hacme göre değil ağırlıkla doldurulur. Ayrıca, ürünler yüksek hızda doldurulduğundan boşluk mesafesi gerekmektedir , çünkü içerikler dolguyla “kabarır” ve bunu önlemek için ekstra alana ihtiyaç duyar.

Neden kapsüllerin kapanması etrafında koyu benekler ve / veya koyu bir halka var?

Kapsüller sıkıca kapatılmadığından ve biraz nem ve oksijenin nüfuz etmesinden dolayı bazı oksidasyonlar meydana gelebilir. Bu, ürünün besin değerine zarar vermez.

Etiketin talimatlarda önerdiğinden fazlasını almak istersem ne olur?

Etiketteki talimatları izlemenizi öneririz, ancak istisnalar olabilir. Kullanılan takviyelerin miktarları, genel bakımdan daha yüksek bir desteğe olan ihtiyaç düzeyine göre değişebilir. Daha yüksek destek seviyeleri düşünüyorsanız, kapsüllerden, yumuşak jellerden veya tabletlerden daha yüksek dozajlara sahip toz form olup olmadığını kontrol edin; varsa, hap formunda eşdeğer bir miktara kadar alabilirsiniz.Kronik bir rahatsızlığınız veya sürekli kullandığınız ilaçlar varsa doktorunuza veya bir sağlık uzmanına danışın.

Çocuğa verebilir miyim?

Çocuklar için özel olarak formüle edilmedikçe veya etikette çocuklar için belirli bir doza sahip olmadıkça çocuklara takviye verilmesini önermiyoruz. Aksi takdirde, ürünlerimiz ve önerilen kullanımlarımız yetişkinler içindir. Çocuklar için bir takviyenin uygun olup olmadığını ve dozajlar genellikle ağırlığa bağlı olduğu için hangi miktarın kullanılması gerektiğini belirlemek için sağlık uzmanınıza danışın.

 "aç karnına", "suyla" ve "yiyecekle" arasındaki fark nedir?

“Aç karnına alın”, ürünü yemekten bir saat önce veya iki saat sonra almanız gerektiği anlamına gelir; aynı anda başka takviyeleri de alabilirsiniz.

“Su ile beraber'' midede düzgün bir şekilde çözülmesini sağlamak için bol su ile alınması gerektiği anlamına gelir; ürün yiyecek olsun veya olmasın alınabilir.

“Gıda ile beraber”, ürünün en iyi kullanım ve / veya mide rahatsızlığından kaçınmak için yemek esnasında veya atıştırmalık ile beraber alınması gerektiği anlamına gelir.

Menşei ülke nedir? Ürünlerinizi kim üretiyor?

Menşei ülke Amerika Birleşik devletleridir.Ürünler Swanson fabrikasında üstün teknoloji ile yüksek kalitede üretilmektedir. 

Analiz Sertifikası alabilir miyim?

Analiz Sertifikamız, üreticilerin isimleri de dahil olmak üzere gizli bilgiler içermektedir. Üretici bilgilerini yayınlamamak için sözleşme düzenlemelerimiz olduğundan dolayı ayrıca Kalite Kontrol testimizin kopyalarını aynı nedenle göndermiyoruz.

İlgilendiğim veya sipariş ettiğim bir ürün hakkında bana araştırma gönderebilir misiniz?

Yasal ve sorumluluk sorunları nedeniyle araştırma bilgisi göndermiyoruz.

Ürünü kapsül / softgel'den çıkarabilir ve bu şekilde alabilir miyim?

Bir ürün enterik veya zaman salınımlı bir formülasyonsa, içeriği kapsül veya yumuşak jelden çıkararak bu özellikleri kaybedebilirsiniz. Bu ayrıca bazı besin takviyelerini mide asiditesine karşı savunmasız bırakabilir. Diğerleri koruyucu kaplama olmadan mide rahatsızlığına veya diğer rahatsızlıklara neden olabilir. Kapsül veya yumuşak jelden çıkarırken içeriğin yaklaşık% 20'sini kaybedebilirsiniz.Bazı takviyeler oral mukozayı da tahriş edebilir. 

Takviye edici gıdaları ilaçlarımla beraber kullanabilirmiyim?

Düzenli kullandığınız ilaçlarınız veya kronik bir rahatsızlığınız varsa eczacınıza veya doktorunuza danışmanız gerekir.

Günde iki kez bir kapsül alınması tavsiye ediliyorsa tüm kapsülleri / tabletleri bir kerede alabilir miyim?

Tavsiyeler, takviyenin kandan ne kadar çabuk temizlenebileceğine veya belirli bir zamanda emilebilen veya tolere edilebilecek maksimum miktarlara bağlı olarak belirli bir kan seviyesini koruma amaçlı olabilir. Üretici bölünmüş dozajı önerirse, buna uyulması gerekir. Ürün sadece “Günde iki kapsül al” deniyorsa, bunları tek tek veya her ikisini birden alabilirsiniz.

Ürününüze neden aktif olmayan bileşenler koyarsınız?

Aktif olmayan bileşenler üretim sürecinde gerekli amaçlara hizmet eder ve sadece belirli üretim süreci ve ekipmanı için gerekli olduğu ölçüde kullanılır. Yardımcı madde kullanmadan takviye üretmek imkansız olacaktır. Aktif olmayan bileşenlerin çoğu, aroma sağlamak, ürünü korumak veya bileşenleri birbirine bağlamak için dahil edilir.

Bazı içerikler neden etiketinizde listelenmiyor?

Beslenme gereklilikleri, ürünün sunumu bir bileşenin% 2'sinden daha azına sahipse, bu kadar önemsiz bir miktar olduğu için etiketlemeye gerek olmadığını belirtir.

Swanson markalı ürünlerde jelatin kaynağı nedir?

Swanson markalı Türkiye için üretilen ürünlerde sığır jelatini kullanılmaktadır.Ayrıca ithalat aşamasında ürün numuneleri test laboratuvarlarında sığır jelatin i dahil yaklaşık 10 farklı analiz yapıldıktan sonra ithalatına onay verilmektedir.

Yeni bir ürünü nasıl talep edebilirim?

Türkiye'de satılmasını istediğiniz ürünleri email yoluyla iletebilirsiniz.

USA ve Avrupa da satılan Swanson ürünlerinin tümü neden Türkiyede satılmıyor?

Bakanlık onay işlemleri detaylı ve uzun bir süreçtir.Ülkemizin yönetmeliği diğer ülkelerden farklıdır dolayısıyla diğer ülkelerde satılan ürünlerden yönetmeliğimize uygun olanların onay ve ithalat izinleri alındıktan sonra Türkiyede satışa sunulmaktadır.

USA veya Avrupadan kendim sipariş edebilirmiyim?

Bakanlık onayı ve satış izni alınmadan gıda takviyesi vitamin ithalatı yasaktır.Ayrıca bakanlık onayı ve satış izni alınan tüm ürünlerde ithalat aşamasında Türkiyede tekrar bakanlığın belirlemiş olduğu kuruluşlarda birçok analiz ve test yapılmakta uygun olanlara Türkiyede satış izni verilmektedir.