Çağrı Merkezi: 0 532 612 21 11

Besin Değerleri

Besin Değerleri Etiket Kılavuzu

Beslenme etiketlerimizin ne anlama geldiğinden emin değil misiniz? İşte tipik bir beslenme gerçekleri etiketi için bir rehber. Bazı bilgiler ürün türüne göre değişebilir.

Lütfen dikkat: Besin Değerleri FDA'daki etiket değişiklikleri nedeniyle, etiketler görmeye alışık olduğunuzdan farklı görünecektir. Bu değişiklik 2018'e kadar tüm Besin Değerleri etiketlerinde uygulanacaktır. Bu değişiklikler daha büyük / daha kalın yazı tipi, eklenen şeker miktarı ve güncellenmiş günlük değerleri ve besin miktarlarını içerir.

 

Besin Değerleri Etiketi

1. Bu , kapta kaç porsiyon olduğunu gösterir .

2. Servis büyüklüğü , servis başına önerilen miktarı gösterir.

3.the kalori bir porsiyon kalori toplam sayısını gösterir.

4. Günlük değerler , ortalama sağlığı korumak için ihtiyaç duyduğumuz miktar olarak FDA tarafından belirlenen önerilen günlük alımın sunum başına yüzdeleridir. Vitamin ve minerallerin çoğu için günlük değerler belirlenmiştir. Bu sütunda yüzde veya yıldız işareti olmayan besinler belirlenmiş bir günlük değere sahip değildir.

5. Bu bölüm , her bir porsiyonda bulunan toplam yağ, sodyum, karbonhidrat, lif ve protein miktarını gösterir .

6. Bu liste her porsiyonda bulunan spesifik besin maddelerinin miktarını gösterir .

7. Beslenme etiketinin altında bulunan Günlük Değer (DV) yüzdeleri hiçbir zaman üründen ürüne değişmez önerilen diyet önerilerini gösterir.

8. Bileşenler listesi , dağıtım sistemini tamamlamak ve ürün tazeliği ve stabilitesini sağlamak için gerekli tüm bileşenleri belirtir.

9. Etikette yazılı üretim, son kullanma  tarihi veya tarihin en iyisi , ürünün İyi Üretim Uygulamaları (GMP) yönetmeliklerine uygun olarak üretildiği tarihi veya kalitesini kaybetmeden önce ürünü kullanmanızı tavsiye ettiği tarihi temsil eder. *

10. Tüm Swanson ürünlerinde, genellikle kutunun altında veya etiketin arkasında bulunan bir ürün numarası vardır